sobota 21. 6.
1020 ► LOST TRIANGLE IN ŽIŽKOV
21:00, Žižkov - Praha 3
dočasně mimo provoz

INFO

Squating The Space…

Hledání nového prostoru v jiných vztazích, jiném čase a s lidmi s různými pohledy na věc. Setkání umělců nad prostorem bez názoru. Hledání uměleckého názoru na místo trčící v prostoru okolního hluku a života. Místo jako téma setkání a spolupráce.

Opuštěný prostor, místo nikoho. Místo vyhýbané a nevábné, které vybízí k ignoranci, opovržení či zakrývání. Někoho k vpádu, vtrhnutí a zabrání či okupaci. Pamět místa plná otazníků ale nedávající jasné odpovědi. Odpovědí je ticho. Ticho opovržlivé, hlasité a špinavé.

Projekt 1020 je o setkání mladých umělců, kteří se rozhodli vstoupit společně do cizího prostoru a s ním se utkat, jemu se vystavit a konforntovat se s jeho geniem loci. Herci, filmaři, výtvarníci, hudebníci a performeři. Hledači názorů a potenčních konfliktů. Osahávači ticha. Pokoušeči. K práci k site specific byl pozván Tomáš Žižka.

Performeři: Marek Menšík, Tomáš Žižka, David Seppuka Kubec, Mariana Večeríková, František Týmal, Antonín Matějovský a další.

Místo děje:Tramvajová zastávka Lipanská… Bezčasý trojúhelníkový prostor katastrálního čísla 1020 na Žižkově; místo sousedící s trafikou v obytném domě číslo 911; křižovatka Seifertovy, Lipanské, Táboritské a Chelčického;


 
©2010-2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.