čtvrtek 9. 6.
Chinese Man /FR + Kapitán Demo /CZ + DJ´s Radia 1 /CZ
17:00, Parukářka
dočasně mimo provoz

INFO

Line Up: 16:00 Radio 1 DJs, 18:30 Kapitán Demo, 20:15 Chinese Man

Akrobati s gramofony High Ku a Ze Mateo + Taiwan MC neboli Chinese Man kuchtí svoje originální skladby z fragmentů funku, dubu nebo globální taneční hudby a vrací do hip hopu rozverné míchání stylů a nadhled. Autoři chytla vého hitu I've Got That Tune představí v Praze hip hop, kterému nevládnou peníze, ale groove. Jako další kapela večera se představí domácí Kapitán Demo a v průběhu večera vystoupí také DJ´s Radia 1.

Chinese Man – Hiphopové kung fu

Francouzský hiphopový tým Chinese Man se dá nejlépe popsat jako šaolinští mniši za gramofony, kteří s obratností Bruce Leeho míchají funk, dub a zkouřené beaty do energického koktejlu, jež nenechá nikoho v klidu. Zapomeňte na chvíli na rapová klišé z televize, duo High Ku a Ze Mateo vrací hip hop ke kořenům, do časů kdy to ještě byla disciplína postavená na rafinovaném slepování rytmů a melodií z nejrůznějších zdrojů. Obratné gramofonistické veletoče, které 28. května předvedou v Paláci Akropolis v rámci večírku EuroConnections nenechají nikoho na pochybách, že Chinese Man jsou skuteční vládci současného instrumentální hip hopu.

Kolektiv Chinese Man vznikl v roce 2004 jako volné sdružení hiphopových producentů, kteří vyznávají stejnou hudební filosofii. Podle ní je třeba obnovit vládu funkového groove nad světem a vrátit do klubové hudby divoké míchání stylů a žánrů. High Ku a Ze Mateo společně s beatmakery jménem Sly a Leo Le Bug debutovali o rok později vinylovým EP Pandi Groove, na které o rok později navázali dalšími čtyřpísňovými kolekcemi The Bunni Groove a The Indi Groove. První jmenované obsahovalo i skladbu I've Got That Tune, do níž Chinese Man vysamplovali jazzovou klasiku z 30. let Hummin' to Myself. Úspěch na sebe nedal dlouho čekat, chytlavé groove zaznělo v několika televizních reklamách a stal se z něho klubový hit.

Chinese Man jsou vinyloví maniaci, nicméně svoje skladby posbírali i na CD kompilace – The Groove Sessions Volume 1 a The Groove Sessions Volume 2, jež vyšla vloni. Průběžně koncertují a jejich energickou živou show už ocenili posluchači od americké Kalifornie, západní Evropy až po Indii. Mezi jejich fanoušky jsou třeba Luke Vibert, DJ Vadim, Bonobo nebo DJ Q-Bert.

Ať už to je dřevní jamajský dub, brazilský baile funk, nebo bollywoodské filmové melodie, Chinese Man vaří svoji vysokooktanovou show z neobvyklých ingrediencí a svoje posluchače mají ve zvyku neustále překvapovat.

Chinese Man diskografie: The Pandi Groove EP (12", Chinese Man Records, 2005) The Bunni Groove EP (12", EP, Chinese Man Records, 2006) The Indi Groove EP (12", Chinese Man Records, 2006) The Groove Sessions Volume 1 : 2004–2007 (CD, 2×LP, Chinese Man Records, 2007) Hong Kong Dragon Speaking (12", Chineses Man Records, 2009) The Groove Sessions Vol.2 (CD, Chineses Man Records, 2009)

GPS 50°5'2.071"N, 14°27'41.295"E


 
©2010-2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.