pondělí 6. 6.
PHASE - IllumiNATION ► videomapping na kostel Nejsvětějšího srdce Páně
21:30, Nám. Jiřího z Poděbrad
dočasně mimo provoz

INFO

Meziválečný architektonický skvost, kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, je inspirativní budovou. Významná realizace slovinského architekta Josipa Plečnika, stejně tak jako celé náměstí na pomezí Žižkova a Vinohrad, pobídla k novému projektu skupinu audiovizuálních umělců PHASE.

V rámci červnového festivalu Žižkov sobě zde PHASE provede 6. 6. po setmění hodinové představení s názvem „IllumiNATION“ na budově kostela Nejsvětějšího srdce Páně“. Tato se stane jediným osvětleným objektem uprostřed plochy náměstí. Na stěnu hlavního vchodu budou nasměrovány dva silné projektory doplněné světly, což vytvoří základní scénu pro show. Promítat se bude abstraktní a náladotvorný obsah a součástí bude i takzvaný videomapping, při němž se pomocí projekce narušuje divákovo vnímání perspektivy použitého objektu. Zbylé tři strany a okolí kostela budou pro posílení efektu a celistvosti vize nasvíceny synchronizovanou soustavou barevných světel. Náměstí bude jinak při neobvyklé show zhasnuté, tudíž se přihlížejícím i náhodným kolemjdoucím naskytne jedinečná podívaná, vystupující ze tmy. Ale nepůjde jen o pastvu pro oči – v souvislosti s hudební složkou představení byli osloveni Štěpán Smetáček a Martin Hofer.

Skupinu PHASE založila v roce 1997 trojice umělců Michal Škorpík, Jindřich Trapl a Roman Dušek. Několik let působila ve svém multimediálním ateliéru v prostorách divadla Paláce Akropolis. Postupně se k ní připojily i další osobnosti; například Jaromír Vondák, David Čermák, Honza Šebek, Bohouš Král, Daniela Dénešová a další. V současnosti působí většina členů PHASE ve vlastních studiích a individuálních angažmá. Skupinových projektů se účastní jen při speciálních příležitostech, jako právě třeba na chystané Iluminaci.

Jakub Pech


 
©2010-2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.