středa 2. 6.
ŽIŽKOV SOBĚ 2010 ► studio damúza ► Camille
20:30, Viktorka - divadelní stan
dočasně mimo provoz

INFO

Vstupte do ateliéru života Camille Claudel. Roztáčí se kolotoč fragmentů jejího přběhu, jejích snů a tužeb, skutečnosti a imaginace, vášně k sochaři a k sochám … roztáčí se až k zešílení.

Autorské představení Veroniky Riedlbauchové a Lucie Škandíkové nahlíží tragický osud francouzské umělkyně Camille Claudel s hravostí a nadsázkou. Prostřednictvím pohybových a vizuálních metafor vypovídá o hranici mezi realitou a šílenstvím.

Režie: Veronika Riedlbauchová Scénografie: Lucie Škandíková Herci/pohybová koncepce: Veronika Riedlbauchová a Robert Janč Hudba: Michal Cáb

Vstupte do ateliéru života francouzské sochařky Camille Claudel. Ve stínu svého učitele, uměleckého partnera a milence Augusta Rodina, prosazovala jen obtížně svůj velký talent a uměleckou identitu. Zmítaná nenaplněným milostným vztahem, odvržená společností i vlastní rodinou a fyzicky vyčerpaná se uzavřela do ateliéru, rozbila většinu svých děl a třicet let strávila v léčebně pro duševně choré. Teprve koncem 20. století se o ní veřejnost začala zajímat a během krátké doby se Camille Claudel stala legendou.


 
©2010-2021 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.